اخبار اپکار


1397/06/03

بهترین زمان برای شستشوی خودرو چه زمانی است؟

شستشوی خودرو از واضح ترین مواردی است که در افت و کاهش قیمت خودرو و همچنین طول عمر رنگ خودرو شما تاثیر می گذارد. اما بهترین زمان برای اقدام به پاکیزه کردن خودرو چه زمانی می باشد؟
یک خودرو برای مالکش سرمایه ای به نسبت عظیم میباشد وطی استفاده از آن هزینه ی زیادی را صرف نگهداری صحیح از آن و تعمیرات آن مانند تعویض تایر ها و روغن موتور خودرو و یا لنت ترمز خودرو و موارد اینچنینی خواهد کرد.
معمولا اکثر رانندگان با خودروی خود ارتباط بسیار نزدیکی برقرار می کنند و موارد ایمنی را برای سالم نگه داشتن خودروی خود رعایت می کنند و از قوانین استفاده صحیح از خودرو پیروی می کنند.
اما تا به حال فکر کرده اید که شستشوی خودرو نیز می تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب شود؟ هر چند وقت یک بار خودرو خود را می شویید؟ اصلا این موضوع چقدر اهمیت دارد؟
در بعضی از مواقع احتیاج خودرو به شستشو و پاکیزه کردن آن بسیار واضح و قابل فهم است مثلا زمانی که با خودرو خود به یک جاده خاکی رفته اید کثیفی خودرو به حدی زیاد می باشد که پاکیزه کردن آن به امری ضروری تبدیل شده است.
همچنین پارک کردن زیر درختان و مدفوع پرندگان روی سطح خودرو از مشکلاتی است که هر راننده ای با آن دستو پنجه نرم کرده است.
و اما سوال اینجا است که آیا شستشوی خودرو از موارد سرویس و یا نگهداری خودرو می باشد یا خیر؟
بله هینطور است زیرا جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی رنگ خودرو به فروش آن در آینده با قیمتی بسیار بالاتر کمک می کند به همین دلیل تمیز کردن خودرو احتیاج به یک برنامه ی منظم دارد و امری ضروری می باشد.
شستشوی خودرو هر چند مدت یکبار باید صورت بگیرد؟
معمولا شستشوی خودرو هر دو هفته یکبار یا هر 20 روز توصیه شده است و باید به شکل منظم صورت بگیرد.
اما اگر در مناطقی زندگی میکنید که در حاشیه شهر قرار دارد یا فضای سبز و درخت بیشتری دارد به دلیل کثیفی هایی که پرندگان، حشرات و یا شیره درختان و گیاهان روی سطح خودرو ایجاد میکنند و اسیدی بودن این آلودگی ها باید بیشتر مراقب خودرو خود باشید و هرچه زودتر این آلودگی ها را از سطح خودرو پاک نمایید و یا اگر در مناطق نزدیک به دریا و یا مناطق سردسیر که به علتی بارندگی های شدید جاده ها را نمک پاشی میکنند زندگی می کنید باید شستشوی خودرو خود را زود به زود انجام دهید تا رنگ خودروی شما آسیبی نبیند. اگر ماشین خود را در پارکینگ سرپوشیده ای نگهداری میکنید می توانید فواصل بین هر بار شستشوی خودرو خود را بدون هر گونه آسیب به رنگ خودرو بیشتر کنید.
اکثرا بر این باور هستند که در فصل تابستان باید بیشتر خودرو خود را بشویند در صورت اینکه در فصل زمستان خودرو بسیار بیشتر به پاکیزه شدن و شستن نیاز دارد مخصوصا زمانی که برای باز کردن راه ها از نمک استفاده میکنند. نمک قاتل رنگ خودرو ها می باشد و در صورت قرار گرفتن آن بر روی سطح خودرو باید هر چه سریع تر اقدام به پاک کردن آن کنید.
مشخص است که داخل ماشین در معرض حشرات و یا نمک قرار ندارد اما نباید از پاکیزه کردن آن غافل شوید مخصوصا برای افرادی که خودرو وسیله ی کار آنها است و خودرو بیشتر در معرض تابش نور خورشید قرار دارد.
میانگین زمان شستشوی کابین خودرو بین هر 2 یا 3 ماه بسته به میزان استفاده از خودرو متغیر است.

آیا پولیش برای بدنه ی ماشین لازم و مفید است؟

بله همینطور است استفاده از پولیش به حفظ کیفیت رنگ کمک می کند استفاده از آن در هر سالی دو بار برای نگهداری بهترین شرایط رنگ بدنه خودرو توصیه می شود.
برای نگهداری و محافظت از خودرو به طور کلی باید هر 2 هفته شستشوی ساده، شستشوی داخل کابین هر 2 یا 3 ماه یکبار و استفاده از پولیش و واکس بدنه هر 6 ماه یکبار صورت بگیرد.

سرویس شستشوی خودرو در محل اپکار با استفاده از بهترین تکنولوژی ها در علم نانو و با استفاده از مواد نانو با کیفیت بسیار بالا می تواند به خوبی این امر مهم یعنی سالم و پاکیزه نگه داشتن رنگ خودروی شما را محقق کند و شما را در پاکیزه نگه داشتن خودرو خود و محافظت از محیط زیست و همچنین صرفه جویی در مصرف سرمایه ملی یا همان آب همراهی کند.

موفق باشید

دسته بندی ها