اخبار اپکار


1397/05/27

کارواش سنتی یا کارواش نانو؟

در گذشته مردم برای تمیز کردن خودرو های خود یا آنها را به کارواش میبردند و یا در خانه اقدام به شستشوی خودرو خود می کردند. اما هر یک ازین روش ها آسیب بسیار زیادی به محیط زیست و طبیعت وارد می کنند. اما با وارد شدن کارواش های نانو به عرصه کارواش با خصوصیات بسیار عالی که نسبت به کارواش های سنتی داشته توانسته است نظر بسیاری از افراد را جلب کند. قصد ما از ایجاد این مقاله اگاهی دادن به شما عزیزان است و با مواردی که در این مقاله خدمتتان می گوییم کار شما را برای مهاجرت از کارواش های پرهزینه سنتی به کارواش های نانو و به صرفه آسان کنیم و با یکدیگر قدمی به سمت و سوی کمک به محیط زیستمان برداریم. لطفا این مطلب را به دقت مطالعه کنید و خودتان تصمیم بگیرید.

چرا اخیرا کارواش سنتی در سراسر دنیا مورد استقبال قرار نمیگیرد


انسان ها با زندگی روی کره ی زمین به طور مستقیم روی محیط زیست اطراف خود تاثیر می گذارند حال ممکن است این تاثیر منفی و زیان آور باشد و باعث تخریب محیط زیست کره زمین باشد و برعکس می تواند تاثیر مثبت و خوبی باشد و به محیط زیست کمک کند تا بتواند محیط بهتری برای زندگی انسان های کره زمین در نسل های آینده فراهم سازد.
به همین علت برنامه هایی در نظر گرفته شده تا سطح آگاهی مردم را در مورد حفظ محیط زیست و منابع محیط زیست افزایش دهیم و به طوری از آن استفاده کنیم که کمترین ضرر و خسارت را برای آن داشته باشد داشته باشد.
ما انسان ها باید به شکلی از منابع طبیعی استفاده کنیم تا با صرفه جویی بتوانیم حداکثر استفاده را با حداقل مصرف منابع داشته باشیم.
آب از مهمترین منابع کره زمین می باشد و با مصرف بیهوده و اصراف آن هر روز به خطر نبود آب برای زندگی نسل های آینده نزدیک تر می شویم کمبود آب به طوری است که از مهمترین و بزرگترین بحران برای جامعه ی بشری به حساب می آید.
به این علت است که هر انسانی با زندگی بر روی کره زمین موظف است تا با صرفه جویی در این ماده حیاتی و کنار گذاشتن موارد غیر ضروری برای استفاده از آن به محیط زیست و همچنین نسل های آینده خود تلاش کند.
استفاده از آب برای شستشوی تمامی خودرو ها در سراسر ایران یکی از همین موارد می باشد.
از طرفی شستشوی خودرو در روش های سنتی حجم بسیار زیادی از مواد شیمیایی و شوینده را وارد فاضلاب های شهری می کند و با نفوذ به لایه های پایینی زمین این مواد خطرناک در نهایت وارد سفره آب های زیرزمینی می گردد و باعث آلودگی این منابع با ارزش خواهد شد.
همچنین از طرفی دیگر هنگامی که شما قصد رفتن به کارواش را دارید مقداری از سوخت خودرو خود را در راه رسیدن به کارواش و در ترافیک ها مصرف خواهید کرد. این امر موجب آلوده شدن هوا و همچنین باعث مصرف بیهوده سوخت ها و منابع سوخت فسیلی می گردد.
به طور میانگین اگر روزی 10 تا 15 خودرو برای شستشوی به هر کارواش در کشورمان مراجعه کند چه مقدار آب هدر می رود؟
حال همین مقدار اصراف و هدر رفت آب را برای شستشوی خودرو ها در چند ماه و حتی یکسال در نظر بگیرید. مقدار آبی که مصرف می شود غیر قابل باور و تصور است.
پس در نتیجه شما با استفاده از روش های قدیمی و مضر یعنی همان کارواش های سنتی در درجه اول باعث مصرف بیهوده آب و بعد از آن موجب مصرف سوخت و همچنین آلودگی هوا و ایجاد ترافیک های بی دلیل در سطح شهر برای رفتن به کارواش می شوید.
اگر این روند بسیار خطرناک همینطور ادامه پیدا کند در آینده باید آب را از کشور های دیگر وارد ایران کرده و خریداری کنیم.
اما پاکیزه نگه داشتن خودرو شما بدون مصرف آب غیر ممکن نیست و راه حل بسیار مناسبی به نام کارواش نانو یا همان کارواش بدون آب می باشد که این روش میتواند به راحتی جایگزین بسیار خوب و مناسبی برای شستشو خودرو شما با روش های پر هزینه یعنی کارواش های سنتی باشد.
در مطلب قبلی که اپکار برای شما تهیه کرد از مزایای کارواش های نانو به طور مفصل سخن گفتیم. برای آشنایی بیشتر با کارواش نانو لطفا به مطلب قبلی با عنوان مزایا و معایب کارواش های نانو مراجعه کنید.
امیدواریم با کنار گذاشتن روش های پر هزینه و روی آوردن به روش های نوین با یکدیگر از منابع با ارزشمان و همچنین محیط زیستمان محافظت کنیم.
 

موفق باشید

دسته بندی ها