اخبار اپکار


1397/05/18

کارواش با جدیدترین تکنولوژی ها

کارواش نانو یا بدون آب چیست و چطور کار می کند؟

در این روش جدید و بسیار کارآمد دیگر نیازی به استفاده از حتی یک قطره آب نداریم و به جای استفاده از آب از فناوری و مواد نانو برای تمیز کردن خودرو استفاده می کنیم.
استفاده از این فناوری برای تمیز کردن خودرو به این صورت است که مواد نانو را روی سطح خودرو به ابعاد نیم متر اسپری نموده و سپس با استفاده از حدودا سه دستمال نانو برای پاک کردن آلودگی سطح خودرویی در ابعاد معمولی کافی به نظر می رسد.

تاریخچه شستشوی خودروها و پیدایش کارواش ها

در گذشته افراد برای پاکیزگی خودرو خود از روش هایی مانند شستشو با یک عدد لنگی و شلنگ آب استفاده می کردند اما این روش ها به دلیل هدر رفت و اصراف جبران ناپذیر آب کم رنگ تر شدند و جای خود را به روش هایی متفاوت و نوین تر از جمله کارواش با فشار هوا و آب گرم یا سرد داده اند.
کارواش ها در حال حاضر پررونق و پر استفاده ترین روش ها برای شستشوی خودرو می باشند.
اما به تازگی روش های نوین تری به میان آمده و توانسته نظر صاحبان خودرو ها را جلب کند و مورد استقبال قرار گیرد.
حتما تا به حال کلماتی همچون کارواش نانو, کارواش سیار, شستشوی خودرو در محل و یا شستشوی خودرو با مواد نانو به گوشتان خورده است.
با پیشرفت علم و فناوری در زمینه نانو ذرات شاهد استفاده از این فناوری در زمینه ی کارواش و شستشوی خودرو می باشیم که در این روش میزان استفاده از آب صفر است.
این روش به گونه ای باعث شده است که کارواش های سیار مانند اپکار رونق بسیار خوبی پیدا کنند که باعث صرفه جویی در زمان و در آب خواهد شد.

آشنایی با شوینده ها و مواد شوینده نانو

زمانی که کثیفی و یا جرمی بر روی سطحی قرار می گیرد حالتی چسبنده ایجاد میگردد که به دلیل جاذبه های بین مولکولی می باشد.
هنگامی که آلودگی ها و یا جرم بر روی سطح خودرو انباشته شود سطح و رنگ خودرو به طور چشمگیری کدر خواهد شد.
در روش شستشو و تمیز کردن با مواد شوینده و آب مولکول های آب و یا شوینده وظیفه جابجایی ذرات و احاطه آنها را به عهده دارند.
حال هرچه این مولکول های آب با سرعت و قدرت و فشار بیشتری به سطح آلوده برخورد کنند قدرت پاک کنندگی بیشتری خواهد داشت به همین علت کارواش ها معمولا از ترکیب فشارهوا و آب برای برآورده کردن این امر استفاده می کنند.

در روش شستشو خودرو با مواد نانو به موادی احتیاج دارید که جایگزین آب باشد و همان کار را با همان کیفیت و یا حتی کیفیتی بهتر انجام دهد و بتواند به راحتی آلودگی سطح خودرو را از بین ببرد.
فناوری نانو و مواد شوینده ی نانو همان چیزی است که از‌ آن سخن میگوییم.
این ماده به راحتی قادر است تا به سطوح آلوده به طور کامل نفوذ کند و با تماس دستمال نانو به سطح آلوده آلودگی را به بافت و الیاف دستمال انتقال دهد. ٰ
در نهایت سطح جرم گرفته و آلوده به طور کامل حتی در ابعاد بسیار کوچک و غیر قابل رویت از هرگونه کثیفی و آلودگی پاک می گردد.
مواد شوینده نانو نیز با ایجاد یک لایه محافظ بر روی سطح خودرو از کثیفی زود هنگام آن جلوگیری و از رنگ خودرو شما محافظت میکند.
امیدواریم که این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته و برای شما مفید واقع شده باشد.
 

موفق باشید

دسته بندی ها